Arteterapie

Arteterapie je léčebný postup, který využívá výtvarného projevu jako hlavního prostředku poznání a ovlivnění lidské psychiky a mezilidských vztahů. V naší škole využíváme terapeuticko - formativní přístupy vycházející právě z arteterapie. Někdy děti nevědí, jak vyjádřit své pocity, to co je uvnitř nich, a právě prostřednictvím různých výtvarných technik se naučí sdělovat ostatním, co prožívají, každá barva, linie, struktura materiálu dokáže odhalit jejich prožívání, dovolí nám najít odpovědi na jejich otázky a nejdůležitější je právě ta radost z tvoření, kdy děti mohou kreslit a malovat, obtiskávat ruce i nohy, používat zmizík na inkoust jako "kouzelníci" apod. Arteterapie zajišťuje emocionální rozvoj dětí pomocí prožitku a sociální i kognitivní rozvoj zvyšující jejich kvalitu života.